Агуеро е спасителот на Манчестер Сити, драматична победа над Баерн Минхен

Со пресврт во самиот финиш, Манчестер Сити го победи Баерн Минхен, три бода со кои остана во игра за осминафинале, Челзи го прегази Шалке во Гелзенкирхен и го завери првото место на табелата.

Меси стана најдобар стрелец во Лигата на Шампионите! (ВИДЕО)

Лионел Меси постигна гол на гостувањето кај АПОЕЛ со кој го урна рекордот на Раул и со 73. погодоци стана најдобриот стрелец во Лигата на Шампионите.

Валенсија и Бетмен нема да ги одмерат силите на суд

Фудбалскиот клуб Валенсија потврди дека имало недоразбиање со DC Comics околу авторските права на лилјакот од нивното лого но негира дека има судски спор

Мојс не ги знае имињата на своите играчи (ВИДЕО)

Новиот тренер на Реал Сосиедад, Дејвид Мојс очигледно сеуште немал време да ги научи имињата на своите играчи па Естебан Гранеро го ословуваше како Стефано

Пелегрини: До крај ќе се бориме за влез во нок-аут фазата

Менаџерот на Манчестер Сити, Мануел Пелегрини ветува дека неговите избраници до крајот ќе се борат за продолжување на настапот во Лигата на Шампионите

Мурињо: Челзи не е заинтересиран за Ројс

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо ги отфрла гласините кои велат дека ’Сините’ се заинтересирани за услугите на Марко Ројс

Лавеци одново на агендата на Интер

Медиумите од Италија пренесуваат дека Роберто Манчини побарал на Џузепе Меаца да пристигне Езекиел Лавеци

Валенсија и Бетмен нема да ги одмерат силите на суд

Фудбалскиот клуб Валенсија потврди дека имало недоразбиање со DC Comics околу авторските права на лилјакот од нивното лого но негира дека има судски спор

Дортмунд се надева дека ќе го задржат Ројс ако изборат пласман во ЛШ

Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Вацке е уверен дека тие ќе го задржат Марко Ројс доколку успеат да се пласираат во Лигата на Шампионите следната сезона.

Агуеро е спасителот на Манчестер Сити, драматична победа над Баерн Минхен

Со пресврт во самиот финиш, Манчестер Сити го победи Баерн Минхен, три бода со кои остана во игра за осминафинале, Челзи го прегази Шалке во Гелзенкирхен и го завери првото место на табелата.

Евертон убедлив против Волфсбург, гостинска победа за Интер на стартот од ЛЕ

Евертон со 4-1 го преслуша тимот на Волфсбург, Интер го победи Днипро на негов терен, Динамо Загреб и Адеми ја торпедираа Астра, Севиља лесно до триумф против Феенорд.

Охриѓанец со уплата од 50 денари, доби 6.100 евра! (ФОТО)

Обложувач од Охрид ја олеснил обложувалницата Спорт Лајф за 6.100 евра и тоа со уплата од само 50 денари.

Мојс не ги знае имињата на своите играчи (ВИДЕО)

Новиот тренер на Реал Сосиедад, Дејвид Мојс очигледно сеуште немал време да ги научи имињата на своите играчи па Естебан Гранеро го ословуваше како Стефано

Најчитани

Фудбал на ТВ

Среда

26.11.2014

 

МТВ 1, 20:45

Лига на Шампиони: Арсенал - Борусија Д.

 

Четврток

27.11.2014

 

МТВ 1, 21:05

Лига Европа: Виљареал - Борусија М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анкета

Може ли Македонија до добар резултат во Украина?

Вкупно гласови: 222
Ќе победиме [37.39%, 83 гласови]
Ќе одиграме нерешено [5.41%, 12 гласови]
Ќе изгубиме [57.21%, 127 гласови]